Մի' փորձեք մեր համբերությունը Ալիևի մեսիջը
Սեպտեմբերի 29-ին Զանգիլանում «Կայուն քաղաքները որպես տնտեսական զարգացման շարժիչ ուժ և անհավասարության դեմ պայքար» թեմայով Ադրբեջանի քաղաքաշինության ազգային 2-րդ ֆորումի բացման արարողության ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը խոսել է սեպտեմբերի 19-20-ը Ղարաբաղում իրականացված հատուկ միջոցառումների և այդ օպերացիայում Ադրբեջանի մտադրությունների մասին:
Ըստ AZERTAC-ի՝ պետության ղեկավարը նաև ուղերձ է հղել կողմերին, որ այսօր անընդունելի ծրագրեր են մշակում Ադրբեջանի դեմ. «Ես ուզում եմ, որ բոլորն իմանան սա։ Ե'վ Հայաստանի ղեկավարությանը, և' նրանց, ովքեր կանգնած են նրա թիկունքում, և' նրանց, ովքեր գուցե մտածում են Ադրբեջանի հետ կապված ինչ-որ անընդունելի ծրագրերի մասին, խորհուրդ եմ տալիս հերթական անգամ չփորձել մեր համբերությունը»։

Не испытывайте наше терпение Месседж Алиева
Выступая 29 сентября на церемонии открытия 2-го Азербайджанского национального градостроительного форума в Зангилане на тему «Устойчивые города как движущая сила экономического развития и борьбы с неравенством» Президент Азербайджана Ильхам Алиев рассказал о специальных мероприятиях, проведенных 19-20 сентября в Карабахе и намерениях нашей страны в этой операции.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, глава государства также выступил с месседжем сторонам, которые сегодня вынашивают неприемлемые планы против Азербайджана: «Я хочу, чтобы все это знали. И руководству Армении, и тем, кто стоит за ними, и тем, кто, возможно, думает о каких-то неприемлемых планах в отношении Азербайджана, советую не испытывать в очередной раз наше терпение».