Նախագահ. Այսօր մենք կարող ենք թևակոխել խաղաղության դարաշրջան Հարավային Կովկասում
Մեր տարածքային ամբողջականության վերականգնման փորձը շատ յուրահատուկ ու անկրկնելի երևույթ է։ Մենք վերջ ենք դրել հակամարտությանը: Այս հակամարտության լուծման արդյունքում մենք պահպանեցինք մեր արժանապատվությունը և վերականգնեցինք միջազգային իրավունքը։
Ինչպես հաղորդում է Ազերթաջը, այս մասին 74-րդ միջազգային տիեզերագնացության կոնգրեսի բացման արարողությանը իր ելույթում ասել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Այսօր մենք կարող ենք թևակոխել Հարավային Կովկասում խաղաղության դարաշրջան։ Սա մեր կարծիքն է։ Համագործակցություն, փոխշահավետ նախագծեր, փոխշահավետ օգուտ՝ մենք այսօր ցույց ենք տալիս այս ամենը»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։

Президент: Сегодня мы можем вступить в эпоху мира на Южном Кавказе
Опыт восстановления нашей территориальной целостности – явление очень уникальное и неповторимое. Мы положили конец конфликту. В результате разрешения этого конфликта мы сохранили свое достоинство и восстановили международное право.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Азербайджана Ильхам Алиев во время выступления на церемонии открытия 74-го Международного астронавтического конгресса.
«Сегодня мы можем вступить в эпоху мира на Южном Кавказе. Это наше мнение. Сотрудничество, взаимовыгодные проекты, взаимная польза - все это мы сегодня демонстрируем», - подчеркнул глава государства.