Շեֆիկ Ջաֆերովիչ. Ղարաբաղը պատկանում է Ադրբեջանին
Բոսնիա և Հերցեգովինայի 2018-2022 թվականների նախագահության անդամ, Նիզամի Գյանջևիի միջազգային կենտրոնի անդամ Շեֆիկ Ջաֆերովիչը նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Նամակում ասվում է. «Ձերդ գերազանցություն.
Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ՝ Ադրբեջանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականության լիարժեք ապահովման կապակցությամբ։ Սա Հարավային Կովկասում արդարության և կայունության գլխավոր պայմանն էր։ Ղարաբաղը պատկանում է Ադրբեջանին և միշտ լինելու է նրա անբաժան մասը:
Պարոն նախագահ, երախտագիտություն եմ հայտնում Ձեզ՝ Ադրբեջանի ու Բոսնիա և Հերցեգովինայի միջև հարաբերությունների ամրապնդման գործում Ձեր ունեցած ավանդի համար։ Ես անհամբեր սպասում եմ Ձեզ հետ հանդիպելու՝ 2024 թվականի մարտին կայանալիք Բաքվի XI գլոբալ ֆորումում»։

03 Октября 2023 16:37
Член президиума Боснии и Герцеговины в 2018-2022 годах, член Международного центра Низами Гянджеви Шефик Джаферович направил письмо президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
В письме говорится: «Ваше превосходительство,
Искренне поздравляю Вас с полным обеспечением территориальной целостности Азербайджанской Республики. Это было главным условием для справедливости и стабильности на Южном Кавказе. Карабах принадлежит Азербайджану и всегда будет его частью.
Господин Президент, выражаю Вам благодарность за Ваш вклад в укрепление отношений Азербайджана с Боснией и Герцеговиной. С нетерпением жду встречи с Вами на XI Глобальном Бакинском форуме в марте 2024 года».