Բաքվում կանցկացվի հերթական բարեգործական «Հաղթանակի վազքը»
Նոյեմբերի 12-ին երիտասարդության և սպորտի նախարարությունը կկազմակերպի հերթական բարեգործական «Հաղթանակի վազքը»՝ նվիրված Հայրենական պատերազմում Ադրբեջանի տարած հաղթանակին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով գերատեսչության մամուլի ծառայությանը, վազքամրցությունն անցկացվելու է «Հպարտությամբ առաջ» կարգախոսով։
Մասնակցել ցանկացողները գրանցման ժամանակ պետք է վճարեն առնվազն 10 մանաթ, հավաքագրված միջոցները կփոխանցվեն YAŞAT հիմնադրամին։
«Հաղթանակի վազքը» մեկնարկում է Ծովափնյա ազգային զբոսայգում՝ «Յոթ գեղեցկուհիներ» շատրվանի մոտ։
Մրցումները կանցկացվեն 2 տարբեր հեռավորությունների վրա (5 կմ և 10 կմ): Դրա շրջանակներում կկազմակերպվեն նաև տարբեր ժամանցային միջոցառումներ։

В Баку пройдет очередной благотворительный «Забег Победы»
Министерство молодежи и спорта 12 ноября организует очередной благотворительный «Забег Победы», посвященный победе Азербайджана в Отечественной войне.
Как сообщает Report со ссылкой на пресс-службу ведомства, забег будет проходить под девизом «Вперед с гордостью».
Желающие принять участие при регистрации должны внести взнос в размере не менее 10 манатов, собранные средства будут переданы в фонд YAŞAT.
«Забег Победы» стартует в Приморском национальном парке, возле фонтана «Семь красавиц».
Соревнование будет проходить на 2 разных дистанциях (5 км и 10 км). В рамках забега также будут организованы различные развлекательные мероприятия.