Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Լաոսի նախագահին
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ պետության ղեկավարի մամուլի ծառայությանը հղումով, ուղերձում ասվում է.
«Հարգելի պարոն նախագահ, իմ անունից և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից Ձեզ և Ձեր ողջ ժողովրդի փոխանցում եմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները՝ Լաոսի Ժողովրդական Դեմոկրատական Հանրապետության ազգային տոնի՝ Հանրապետության օրվա կապակցությամբ։
Հավատում եմ, որ Ադրբեջանի և Լաոսի միջև բարեկամական հարաբերություններն ու համագործակցությունը մեր համատեղ ջանքերով կշարունակեն ընդլայնվել և ամրապնդվել՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Այս հիշարժան օրը մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություններ գործերում, Ձեր բարեկամ ժողովրդին՝ մշտական խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Ильхам Алиев поздравил президента Лаоса
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Лаоса Тхонглуну Сисулиту.
«Уважаемый господин Президент, от своего имени и от имени народа Азербайджана передаю Вам и в Вашем лице всему Вашему народу самые искренние поздравления по случаю национального праздника Лаосской Народно-Демократической Республики – Дня Республики.
Верю, что дружественные отношения и сотрудничество между Азербайджаном и Лаосом нашими совместными усилиями и впредь будут расширяться и укрепляться в интересах наших народов.
В столь радостный день желаю Вам крепкого здоровья, успехов в делах, Вашему дружественному народу – постоянного мира и благополучия».