ՄՄ-ն լսումներ կանցկացնի Արևմտյան Ադրբեջան վերադառնալու թեմայով
Դեկտեմբերի 6-ին Միլլի Մեջլիսում տեղի կունենան հանրային լսումներ «Երիտասարդության տեսակետը Արևմտյան Ադրբեջան վերադառնալու փիլիսոփայության վերաբերյալ» թեմայով, որը կազմակերպելու է Երիտասարդության և սպորտի հարցերի խորհրդարանական հանձնաժողովը:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Միլլի Մեջլիսի հասարակայնության հետ կապերի և մամուլի վարչությանը, միջոցառմանը կշոշափվի ներկայիս Հայաստանի տարածքից ադրբեջանցիների զանգվածային արտաքսման հարցը, տեղի կունենա մտքերի փոխանակում Արևմտյան Ադրբեջան վերադարձի գործընթացում երիտասարդության դերի բարձրացման, այնտեղ մնացած մշակութային ժառանգության ուսումնասիրության և այլ հարցերի շուրջ:
Լսումներին կմասնակցեն Միլլի Մեջլիսի պատգամավորներ, Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքի, պետական մարմինների ներկայացուցիչներ, իրավաբաններ, հետազոտողներ, երիտասարդական կազմակերպությունների, ՈԿԿ-ների ներկայացուցիչներ և փորձագետներ։

В ММ состоятся слушания на тему возвращения в Западный Азербайджан
6 декабря в Милли Меджлисе пройдут общественные слушания на тему «Взгляд молодежи на философию возвращения в Западный Азербайджан», организованные парламентским комитетом по делам молодежи и спорта.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на отдел по связям с общественностью и прессы Милли Меджлиса, на мероприятии затронут вопрос массовой депортации азербайджанцев с территории нынешней Армении, состоится обмен мнениями о повышении роли молодежи в процессе возвращения в Западный Азербайджан, изучении оставшегося там культурного наследия и других вопросах.
В слушаниях примут участие депутаты Милли Меджлиса, представители Общины Западного Азербайджана, государственных органов, ученые-юристы, исследователи, представители молодежных организаций, НПО и эксперты.