Ադրբեջանի և Իրանի ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են երկկողմ և տարածաշրջանային հարցեր ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ Կասպից ծովի երկրների արտգործնախարարների խորհրդի նիստին մասնակցելու շրջանակներում հանդիպել է՝ իր իրանցի գործընկեր Հոսեյն Ամիր-Աբդուլլահիանի հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են՝ երկկողմ և տարածաշրջանային հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանում ընթացիկ իրավիճակը։
Նախարարները բարձր են գնահատել վերջին ամիսներին կայացած բարձր մակարդակի հանդիպումների և միջգերատեսչական շփումների ներդրումը՝ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում։

Главы МИД Азербайджана и Ирана обсудили двусторонние и региональные вопросы ФОТО
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках своего участия в заседании Совета глав МИД прикаспийских стран встретился с иранским коллегой Хосейном Амир-Абдуллахианом.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе азербайджанского внешнеполитического ведомства, в ходе встречи были обсуждены двусторонние и региональные вопросы, а также текущая ситуация в регионе.
Министры высоко оценили вклад в развитие двусторонних отношений проведенных в последние месяцы встреч на высоком уровне и межведомственных контактов.