11 Դեկտեմբերի 2023 11:14
Ադրբեջանը, բառիս բուն իմաստով, հուսալի գործընկեր է, միշտ հավատարիմ բարեկամության ավանդույթներին և բարձր է գնահատում բարեկամությունը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը Սերբիա-Բուլղարիա գազային փոխկապակցիչի բացման արարողության ժամանակ ունեցած ելույթում:
«Հենց բարեկամության, փոխըմբռնման և ռազմավարական գործընկերության վրա կառուցված կապերն են ապահովում շատ երկրների շահերը։ Գազային ոլորտում համագործակցությունը միևնույն ժամանակ ամուր հիմք է ստեղծում լայնածավալ տարածաշրջանային համագործակցության համար»,- հավելել է պետության ղեկավարը։

Ильхам Алиев: Азербайджан – надежный партнер, всегда верный традициям дружбы
Азербайджан, в подлинном смысле этого слова, надежный партнер, всегда верен традициям дружбы и высоко ценит дружбу.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев в ходе своего выступления на церемонии открытия газового интерконнектора Сербия-Болгария.
«Именно построенные на дружбе, взаимопонимании и стратегическом партнерстве связи обеспечивают интересы многих стран. Сотрудничество в газовой сфере в то же время создает прочную основу для широкомасштабного регионального сотрудничества», - добавил глава государства.