Ռաիմկուլովա. Ադրբեջանի հաղթանակը ողջ թյուրքական աշխարհի հաղթանակն է
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասել է Թուրքական մշակույթի և ժառանգության միջազգային հիմնադրամի նախագահ Աքթոթը Ռաիմկուլովան՝ Բաքվում Համայն աշխարհի ադրբեջանցիների համերաշխության օրվա և Ամանորի առթիվ կազմակերպված ընդունելության ժամանակ։
Ռաիմկուլովան շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահին հիմնադրամի ստեղծման նախաձեռնության համար և շնորհավորել ադրբեջանական ժողովրդին տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության լիակատար վերականգնման կապակցությամբ։
«Կուզենայի նաև շնորհավորել ողջ թյուրքական աշխարհին այնպիսի նշանակալից տարեթվերի կապակցությամբ, ինչպիսիք են ադրբեջանական ժողովրդի համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի ծննդյան 100-ամյակը, ինչպես նաև Թուրքիայի Հանրապետության հիմնադրման 100-ամյակը։ Եվ, իհարկե, ուզում եմ ևս մեկ անգամ շնորհավորել ադրբեջանական ժողովրդին Հայրենական պատերազմում տարած մեծ հաղթանակի կապակցությամբ։ Ղարաբաղն Ադրբեջան է: Ադրբեջանի հաղթանակը ողջ թյուրքական աշխարհի հաղթանակն է»,- ասել է Ռաիմկուլովան։

Раимкулова: Победа Азербайджана - это победа всего тюркского мира
Как передает Report, об этом сказала президент Международного фонда тюркской культуры и наследия Актоты Раимкулова на приеме по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года в Баку.
А.Раимкулова поблагодарила президента Азербайджана за инициативу создания фонда и поздравила азербайджанский народ с полным восстановлением территориальной целостности и суверенитета.
«Также хотелось бы поздравить весь тюркский мир с такими знаменательными датами, как 100-летие со дня рождения общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева, а также 100-летие со дня основания Турецкой Республики. И, конечно же, я хочу еще раз поздравить азербайджанский народ с великой победой в Отечественной войне. Карабах - это Азербайджан! Победа Азербайджана - это победа всего тюркского мира», - сказала Раимкулова.