Մոսկվան և Բաքուն մի շարք փաստաթղթեր են ստորագրել տնտեսության ոլորտում
Միներալնիե Վոդիում` ռուս-ադրբեջանական XII միջտարածաշրջանային համաժողովի շրջանակում ստորագրվել է հինգ երկկողմանի փաստաթուղթ, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Ստորագրման արարողությունը կայացել է երկու երկրների փոխվարչապետներ Ալեքսեյ Օվերչուկի և Շահին Մուստաֆաևի մասնակցությամբ` լիագումար նիստի արդյունքներով։ Փաստաթղթերի թվում ստորագրվել են՝ համաձայնագրեր Ադրբեջանի արտահանման և ներդրումների խրախուսման գործակալության (AZPROMO) և «Ստավրոպոլի երկրամասի Առևտրաարդյունաբերական պալատի», «Կավկազ ՌԴ» ԲԸ-ի և Ադրբեջանի փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործակալության, ինչպես նաև մի քանի այլ փաստաթղթեր:
Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև միջտարածաշրջանային ֆորումները, որոնք կազմակերպվում են երկու երկրների ղեկավարների նախաձեռնությամբ, անցկացվում են 2009 թվականից և օգնում են նոր կապեր հաստատել երկու երկրների տարածաշրջանների միջև և քննարկել համատեղ հեռանկարային նախագծեր։ Առաջին ֆորումը կայացել է Բաքվում, և տարբեր տարիներին միջոցառումը հյուրընկալել են նաև Ռուսաստանի Աստրախան, Վոլգոգրադ, Եկատերինբուրգ և ադրբեջանական Գաբալա քաղաքները։ 11-րդ ֆորումն անցկացվել է Բաքվում։ Արդյունքում մի քանի երկկողմանի փաստաթղթեր են ստորագրվել։

Москва и Баку подписали ряд документов в области экономики
Пять двусторонних документов подписаны на полях XII российско-азербайджанского межрегионального форума в Минеральных водах, передает ТАСС.
Церемония подписания прошла при участии вице-премьеров двух стран Алексея Оверчука и Шахина Мустафаева по итогам пленарного заседания. Среди документов подписаны соглашения между Агентством поощрения экспорта и инвестиций Азербайджана (AZPROMO) и союзом «Торгово-промышленная палата Ставропольского края», АО «Кавказ.РФ» и Агентством развития малого и среднего бизнеса Азербайджана, а также несколько других документов.
Межрегиональные форумы России и Азербайджана, организованные по инициативе глав двух государств, проходят с 2009 года и помогают устанавливать новые связи между регионами двух стран, обсуждать совместные перспективные проекты. Первый форум состоялся в Баку, в разные годы мероприятие также принимали российские города Астрахань, Волгоград, Екатеринбург, азербайджанская Габала. 11-й форум прошел в Баку. По его итогам были подписаны несколько двусторонних документов.