Քաղաքականություն  28 Մարտի 2024 - 09:48
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի օգնական, պետության ղեկավարի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը մեկնաբանել է ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ռասմուսենի գլխավորած խմբի կանխակալ զեկույցը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին նախագահի օգնականը գրել է X սոցիալական ցանցում։
«ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղարի և նրա շրջապատի, այսպես կոչված, զեկույցը, որը վճարվել է Հայաստանի կառավարության և հայկական լոբբիի կողմից, ինձ ստիպեց վերահրապարակել 2023 թվականի սեպտեմբերի 4-ի իմ գրառումը, որտեղ նշված է Հայաստանի Հանրապետության կողմից վճարումը հաստատող փաստաթղթի մասին։ Այս անգամ Անդերս Ռասմուսենը մոռացել է իր հաշվետվության մեջ նշել վճարված գումարի մասին։ Փողն ինքնին խոսում է իր մասին», - նշել է նա։

Хикмет Гаджиев об экс-генсеке НАТО: Он забыл указать оплату в своем докладе
Помощник президента Азербайджанской Республики - заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации главы государства Хикмет Гаджиев прокомментировал предвзятый доклад группы, возглавляемой экс-генсеком НАТО Андерсом Расмуссеном.
Как передает Caliber.Az, об этом помощник президента сообщил в социальной сети Х.
«Так называемый отчет экс-генсека НАТО и его окружения, оплаченный правительством Армении и армянским лобби, заставил меня переопубликовать мой пост от 4 сентября 2023 года, где указывается документ, подтверждающий оплату со стороны Республики Армения. На этот раз Андерс Расмуссен забыл добавить в свой доклад информацию об оплате. Деньги говорят сами за себя!» - отметил он.