Տնտեսություն  29 Մարտի 2024 - 09:30
Ավտոմեքենաները, որոնց արտադրության ժամկետը գերազանցում է 15 տարին, Ադրբեջանում չեն կարողանա գործել որպես տաքսի։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, դա արտացոլված է Նախարարների կաբինետի կողմից այսօր հաստատված «Կանոնավոր ուղևորափոխադրումներ իրականացնող և որպես մարդատար տաքսի օգտագործվող տրանսպորտային միջոցների տեխնիկական բնութագրերի, ներքին և արտաքին ձևակերպման պահանջներում»։
Որոշման համաձայն՝ ավտոտրանսպորտային միջոցները, որոնց արտադրության ժամկետը գերազանցում է պետական գրանցման վկայականում նշված ժամանակից 15 տարին, չեն կարող օգտագործվել տաքսի մեքենաներով ուղևորներ փոխադրելու համար։

ЭКОНОМИКА  28 Марта 2024 - 17:54
Автомобильные транспортные средства, срок выпуска которых в Азербайджане превышает 15 лет, не смогут функционировать как такси.
Как передает АПА, это нашло отражение в утвержденных сегодня Кабинетом министров «Требованиях к техническим характеристикам, внутреннему и внешнему оформлению транспортных средств, используемых для регулярных пассажирских перевозок и легковым автомобилем такси».
Согласно решению, автомобильные транспортные средства, срок выпуска которых превышает 15 лет со времени, указанного в свидетельстве о государственной регистрации, не могут использоваться для перевозки пассажиров легковыми автомобилями такси.