Բաքուն Աստանայի հետ քննարկել է COP29-ի նախապատրաստական ​​աշխատանքները
Ադրբեջանի բնապահպանության և բնական պաշարների նախարար Մուխթար Բաբաևը հանդիպել է՝ Ղազախստանի նախագահի խորհրդական, միջազգային բնապահպանական համագործակցության հարցերով նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Զուլֆիա Սուլեյմենովայի հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են բնապահպանության և բնական պաշարների նախարարության մամուլի ծառայությունից, քննարկվել են՝ 2024 թվականի վերջին Ադրբեջանում կայանալիք Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի (COP29) Կողմերի համաժողովի 29-րդ նստաշրջանի նախապատրաստական աշխատանքները, և այդ հարցի շուրջ մտքեր են փոխանակվել։ ։
Քննարկվել են նաև՝ շրջակա միջավայրի պահպանության ոլորտում Ադրբեջանի և Ղազախստանի համագործակցության հեռանկարները։

Баку обсудил с Астаной подготовку к COP29
Министр экологии и природных ресурсов Азербайджана Мухтар Бабаев встретился с советником президента Казахстана, специальным представителем президента по вопросам международного экологического сотрудничества Зульфией Сулейменовой.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Министерства экологии, на встрече была обсуждена подготовка к проведению в конце 2024 года в Азербайджане 29-й сессии Конференции сторон Рамочной конвенции ООН об изменении климата (COP29), прошел обмен мнениями по данному вопросу.
Также были обсуждены перспективы сотрудничества Азербайджана и Казахстана в сфере защиты окружающей среды.