22 Ապրիլի 2024 10:58
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի երիտասարդության և սպորտի նախարարության սպորտի բաժնի ղեկավար Էլնուր Մամեդովը աշխարհի սպորտային մայրաքաղաքի կոչմանը Բաքվի թեկնածության առաջադրման կապակցությամբ Մարմնամարզության ազգային արենայում կազմակերպված մամուլի ասուլիսում։
Նա նշել է, որ երկիր ժամանած հյուրերը ծանոթացել են մայրաքաղաքի տեսարժան վայրերին ու ադրբեջանական ավանդույթներին։
«Ուրախալի է, որ Բաքվի առաջադրումը աշխարհի սպորտային մայրաքաղաքի կոչմանը չափազանց դրական է ընդունվել, և այդ իրադարձության կապակցությամբ գիրք է հրատարակվել»,- ընդգծել է Մամեդովը։

Баку номинирован на звание спортивной столицы мира в 2026 году
Как передает Report, об этом заявил завотделом спорта Министерства молодежи и спорта Азербайджана Эльнур Мамедов на пресс-конференции, организованной в Национальной гимнастической арене по случаю выдвижения кандидатуры Баку на звание спортивной столицы мира.
Он отметил, что прибывшие в страну гости ознакомились с достопримечательностями столицы и нашими обычаями.
«Радует, что выдвижение Баку на звание спортивной столицы мира было встречено крайне позитивно, в связи с этим событием издана книга», - подчеркнул Э.Мамедов.