24 Ապրիլի 2024 12:54
Կայացել է Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, ով պետական այցով ժամանել է Ադրբեջան:
Հրապարակում, որտեղ ծածանվում էին երկու երկրների պետական դրոշները, նախագահ Սադիր Ժապարովի պատվին պատվո պահակախումբ է շարվել։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է նախագահ Սադիր Ժապարովին: Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցել է Սադիր Ժապարովին: Սադիր Ժապարովը ողջունել է ադրբեջանցի զինվորներին: Իլհամ Ալիևն ու Սադիր Ժապարովը քայլել են պատվո պահակախմբի մոտով։
Հնչել են Ղրղզստանի և Ադրբեջանի պետական օրհներգները։ Ադրբեջանական պատվիրակությունը ներկայացվել է Ղրղզստանի նախագահին, իսկ Ղրղզստանի պատվիրակությունը՝ Ադրբեջանի նախագահին։ Վերջում պետությունների ղեկավարները լուսանկարվել են:

ХРОНИКА  24 Апреля 2024 - 11:40
Состоялась церемония официальной встречи прибывшего с государственным визитом в Азербайджан президента Кыргызстана Садыра Жапарова.
На площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь президента Садыра Жапарова выстроился почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил президента Садыра Жапарова. Начальник почетного караула отдал рапорт Садыру Жапарову. Садыр Жапаров поприветствовал азербайджанских солдат. Ильхам Алиев и Садыр Жапаров прошли перед почетным караулом.
Были исполнены государственные гимны Кыргызстана и Азербайджана. Азербайджанская делегация была представлена президенту Кыргызстана, а делегация Кыргызстана - президенту Азербайджана. Почетный караул под звуки военного марша прошел перед президентами Азербайджана и Кыргызстана. Главы государств сделали официальные фотографии.