01 Մայիսի 2024 14:55
Ադրբեջանի Հանրապետության տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովն այցով մեկնել է Ուզբեկստանի Հանրապետություն։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին սոցցանցի իր միկրոբլոգում գրել է տնտեսական գերատեսչության ղեկավարը։
«Ուզբեկստան կատարած այցի շրջանակներում մեր պատվիրակությունը կմասնակցի՝ Ադրբեջան-Ուզբեկստան ներդրումային ընկերության դիտորդական խորհրդի նիստին, Տաշքենդի միջազգային ներդրումային ֆորումին, ինչպես նաև եռակողմ հանդիպմանը՝ Ուզբեկստանի և Ղազախստանի նախարարների հետ։
Մենք այս երկրի կառավարության մի շարք ներկայացուցիչների հետ կքննարկենք նախաձեռնություններ, որոնք ծառայում են՝ մեր պետությունների ընդհանուր շահերին և մեր տնտեսական համագործակցությունը զարգացնելու հնարավորությունները»,- ասվում է հրապարակման մեջ։

ЭКОНОМИКА  01 Мая 2024 - 10:01
Министр экономики Азербайджанской Республики Микаил Джаббаров отбыл с визитом в Республику Узбекистан.
Как сообщает Caliber.Az, об этом глава экономического ведомства написал в своем аккаунте в соцсети Х.
«В рамках визита в Узбекистан наша делегация примет участие в заседании Наблюдательного совета Азербайджано-узбекской инвестиционной компании, Ташкентском международном инвестиционном форуме, а также в трехсторонней встрече с министрами Узбекистана и Казахстана.
Мы обсудим с рядом представителей правительства этой страны инициативы, которые служат общим интересам наших государств, и возможности развития нашего экономического сотрудничества», - говорится в публикации.