07 Մայիսի 2024 11:11
Մայիսի 11-13-ը Ադրբեջանում տեղի կունենա «Խարըբյուլբյուլ» VII միջազգային երաժշտական փառատոնը, որի կազմակերպիչներն են Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամը և մշակույթի նախարարությունը։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ փառատոնը, որն այս տարի նշում է իր 35-ամյակը, կանցկացվի Շուշա և Լաչին քաղաքներում։
Մայիսի 11-ին Ջըդըրդուզու հարթավայրում տեղի կունենա համերգ՝ նվիրված «Շուշա՝ 2024 թվականի իսլամական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաք» տարվա բացմանը և «Խարըբյուլբյուլ» VII միջազգային երաժշտական փառատոնին:
Փառատոնը մայիսի 13-ին կշարունակվի Լաչինում։ Հաքարի գետի ափին համերգ կկազմակերպվի տարբեր երկրների կատարողների մասնակցությամբ։

КУЛЬТУРА  06 Мая 2024 - 18:43
11-13 мая в Азербайджане пройдет VII Международный музыкальный фестиваль «Харыбюльбюль», организаторами которого выступят Фонд Гейдара Алиева и Министерство культуры.
Как сообщает Report, фестиваль, который в этом году отмечает свое 35-летие, пройдет в городах Шуша и Лачин.
11 мая на равнине Джыдырдюзю состоится концерт в связи с открытием Года «Шуша – культурная столица исламского мира 2024» и VII Международного музыкального фестиваля «Харыбюльбюль».
Фестиваль продолжится в Лачине 13 мая. На берегу реки Хякари будет организован концерт с участием исполнителей из разных стран.