16 Մայիսի 2024 12:15
Կայացել է՝ պետական այցով Ադրբեջան ժամանած Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, հրապարակում, որտեղ ծածանվել են երկու երկրների պետական դրոշները, Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի պատվին շարվել է պատվո պահակախումբ։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է Բելառուսի նախագահին։ Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցում է տվել Ալեքսանդր Լուկաշենկոյին.
Հնչել են Բելառուսի և Ադրբեջանի պետական օրհներգերը։ Ադրբեջանական պատվիրակությունը ներկայացվել է Բելառուսի նախագահին, իսկ բելառուսականը՝ Ադրբեջանի նախագահին։
Զինվորական քայլերգի հնչյունների ներքո պատվո պահակախումբը անցել է Ադրբեջանի և Բելառուսի նախագահների առջևից։

Состоялась церемония официальной встречи президента Беларуси Александра Лукашенко ФОТО
Состоялась церемония официальной встречи прибывшего с государственным визитом в Азербайджан президента Беларуси Александра Лукашенко.
Как сообщает Caliber.Az, на площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь Александра Лукашенко выстроился почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил президента Беларуси. Начальник почетного караула отдал рапорт Александру Лукашенко.
Были исполнены государственные гимны Беларуси и Азербайджана. Азербайджанская делегация была представлена президенту Беларуси, а белорусская - президенту Азербайджана.