Բաքուն և Մինսկը դարձել են քույր քաղաքներ Փաստաթղթեր են ստորագրվել
Մայիսի 16-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի մասնակցությամբ տեղի է ունեցել երկկողմ փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն։
Մասնավորապես՝ ստորագրվել է ապրանքների ծագման հավաստագրման էլեկտրոնային համակարգի փոխադարձ կիրառման մասին արձանագրություն, զբոսաշրջության ոլորտում 2024-2025 թթ. համագործակցության զարգացման միջոցառումների պլան, համագործակցության մասին փոխըմբռնման հուշագիր մրցակցային քաղաքականության, պետական գնումների, սպառողների իրավունքների պաշտպանության և գովազդային գործունեության ոլորտներում, փոխըմբռնման հուշագիր Ադրբեջանի փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործակալության և Բելառուսի ներդրումների և սեփականաշնորհման ազգային գործակալության միջև, փոխըմբռնման հուշագիր Բաքվի և Մինսկի միջև եղբայրական կապերի հաստատման մասին:

16 мая при участии президента Азербайджана Ильхама Алиева и президента Беларуси Александра Лукашенко состоялась церемония подписания двусторонних документов.
В частности были подписаны протокол о взаимном применении электронной системы сертификации происхождения товаров, план мероприятий по развитию сотрудничества в сфере туризма на 2024-2025 годы, меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве в области конкурентной политики, государственных закупок, защиты прав потребителей и рекламной деятельности, меморандум о взаимопонимании между Агентством развития малого и среднего бизнеса Азербайджана и Национальным агентством инвестиций и приватизации Беларуси, меморандум об установлении побратимских связей между Баку и Минском, меморандум о взаимопонимании по установлению побратимских связей между Гянджой и Гомелем, меморандум о взаимопонимании по установлению побратимских связей между Габалой и Гродно.
14:25