11 Հունիսի 2024 17:01
Ադրբեջանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և ի դեմս Ձեզ՝ բարեկամ Ռուսաստանի ողջ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ։
Մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության և բարիդրացիության ամուր ավանդույթները, որոնք ձևավորվել են դարերի ընթացքում, հուսալի հիմք են Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունների հաջող և հետևողական զարգացման համար։ Մենք բարձր ենք գնահատում ադրբեջանա-ռուսական համագործակցության ձեռք բերված մակարդակը, որը կրում է դաշնակցային բնույթ։
Այսօր մեր երկկողմ օրակարգը ներառում է համագործակցության գրեթե բոլոր ոլորտներն ընդգրկող հարցերի լայն շրջանակ, որոնց իրականացումը, անշումտ, օգուտ կբերի ոչ միայն մեր երկրներին ու ժողովուրդներին, այլև ողջ տարածաշրջանին։
Համոզված եմ, որ ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունները և բազմակողմ փոխգործակցությունը, որոնք համապատասխանում են մեր բարեկամ երկրների շահերին, կշարունակեն արդյունավետ զարգանալ՝ հագեցած նոր բովանդակությամբ և համատեղ նախագծերով:
Այս նշանակալից օրը, հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ բարօրություն և բարգավաճում:

ХРОНИКА  11 Июня 2024 - 15:50
От имени народа Азербайджана и от себя лично искренне поздравляю Вас и в Вашем лице весь народ дружественной России с государственным праздником – Днем России.
Прочные традиции дружбы и добрососедства между нашими народами, сложившиеся в течение многих веков, являются надежной основой для успешного и последовательного развития отношений между Азербайджаном и Россией. Мы высоко ценим достигнутый уровень азербайджано-российского взаимодействия, имеющего союзнический характер.
Сегодня на нашей двусторонней повестке стоит широкий спектр вопросов, охватывающих практически все сферы сотрудничества, реализация которых, несомненно, послужит во благо не только наших стран и народов, но и региона в целом.
Убежден, что азербайджано-российские отношения и многоплановое взаимодействие, отвечающие интересам наших дружественных стран, будут и далее эффективно развиваться по нарастающей линии, наполняясь все новым содержанием и совместными проектами.
В этот знаменательный день желаю Вам, уважаемый Владимир Владимирович, крепкого здоровья и успехов, а всем гражданам России – благополучия и процветания.