24 Հունիսի 2024 13:03
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, հայտնում է AZERTAC-ը։
Խորապես ցնցված եմ՝ Դաղստանում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների հետևանքով քաղաքացիական անձանց և իրավապահ մարմինների աշխատակիցների զոհվելու լուրից։
Մենք խստորեն դատապարտում ենք այդ արյունալի հանցագործությունները և աջակցում ենք ահաբեկչության բոլոր ձևերի ու դրսևորումների դեմ պայքարին։
Ադրբեջանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին, բոլոր տուժածներին մաղթում եմ շուտափույթ ապաքինում»։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 23-ի երեկոյան հարձակում է տեղի ունեցել Դերբենդի սինագոգի և եկեղեցու վրա, Մախաչկալայի եկեղեցու, սինագոգի և ճանապարհապարեկային ծառայության կետի վրա, ինչպես նաև Սերգոկալի գյուղի կենտրոնում գտնվող ավտոմեքենայի վրա։ Զոհվել է ավելի քան 15 ոստիկան և մի քանի խաղաղ բնակիչ։

ХРОНИКА  24 Июня 2024 - 10:41
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил письмо президенту Российской Федерации Владимиру Путину, сообщает АЗЕРТАДЖ.
Глубоко потрясен известием о гибели мирных граждан и сотрудников правоохранительных органов в результате террористических актов, совершенных в Дагестане.
Мы решительно осуждаем эти кровавые преступления, поддерживаем борьбу со всеми формами и проявлениями терроризма.
Напомним, что вечером 23 июня произошло нападение на синагогу и церковь в Дербенте, на церковь, синагогу и пост ДПС в Махачкале, а также на автомобиль в центре села Сергокалы. Погибли больше 15 полицейских и несколько гражданских.