Ադրբեջանը Լաչինում օդանավակայանն այսպես արագ է կառուցում ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, կադրերում երևում են բետոնե թռիչքուղիները և հարակից ուղիները, կառավարման աշտարակը և օդանավակայանի գլխավոր տերմինալի շենքը։
Լաչինի միջազգային օդանավակայանը կդառնա Ղարաբաղում կառուցված երրորդ միջազգային օդանավակայանը։ Դրա հիմքը դրվել է 2021 թվականին Գերագույն գլխավոր հրամանատար, նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից։
Շինարարական աշխատանքները նախատեսվում են ավարտել 2025 թվականին։ Օդանավակայանի թռիչքուղին կունենա 3000 մետր երկարություն և 60 մետր լայնություն, իսկ օդանավակայանը ժամում կարող է սպասարկել մինչև 200 ուղևորի։

Так быстро Азербайджан строит аэропорт в Лачине ВИДЕО
Как сообщает Сaliber.Az, на них видны бетонные взлётно-посадочные полосы и рулёжные дорожки, диспетчерская вышка и главное здание терминала аэропорта.
Международный аэропорт «Лачин» станет третьим по счету международным аэропортом, построенным в Карабахе. Его фундамент был заложен в 2021 году Верховным главнокомандующим, президентом Ильхамом Алиевым.
Строительные работы планируется завершить в 2025 году. Длина взлетно-посадочной полосы аэропорта составит 3000 метров, ширина - 60 метров, аэропорт сможет обслуживать до 200 пассажиров в час.