24 Հունիսի 2024 12:17
Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Շավքաթ Միրզիյոևին ծննդյան օրվա առթիվ և մաղթել քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ նախագահական գործունեության մեջ։
Շավքաթ Միրզիյոևը շնորհակալություն է հայտնել Իլհամ Ալիևին ուշադրության և շնորհավորանքի համար։
Պետությունների ղեկավարները կարևորել են Թյուրքական պետությունների կազմակերպության ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը, որը տեղի է ունեցել այս տարվա հուլիսի 5-6-ը Շուշայում, և այդ միջոցառման շրջանակներում շփումները։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Իլհամ Ալիևը և Շավքաթ Միրզիյոևն ընդգծել են, որ երկու երկրների միջև բարեկամական և եղբայրական հարաբերությունները հաջողությամբ զարգանում են մի շարք ոլորտներում, վստահություն են հայտնել, որ երկկողմ կապերը կշարունակեն ամրապնդվել, մտքեր են փոխանակել համագործակցության և հետագա շփումների հեռանկարների շուրջ։

Алиев поздравил Мирзиёева
Ильхам Алиев поздравил Шавката Мирзиёева с днем рождения, пожелал ему крепкого здоровья и новых успехов в президентской деятельности.
Шавкат Мирзиёев поблагодарил Ильхама Алиева за оказанное внимание и поздравление.
Главы государств отметили важность неформального саммита Организации тюркских государств, который прошел 5-6 июля этого года в Шуше, и контактов в рамках этого мероприятия.
В ходе телефонного разговора Ильхам Алиев и Шавкат Мирзиёев подчеркнули, что дружеские и братские отношения между нашими странами успешно развиваются в ряде сфер, выразили уверенность в том, что двусторонние связи будут укрепляться и впредь, обменялись мнениями о перспективах сотрудничества и дальнейших контактах.