Այսպես է Ադրբեջանը ճանապարհ կառուցում դեպի Լաչին
Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջանների տարածքում արագացված տեմպերով շարունակվում են Խուդաֆերին-Գուբադլը-Լաչին ավտոմոբիլային ճանապարհի շինարարությունը։
Ադրբեջանի պետական ավտոմոբիլային ճանապարհների գործակալության մամուլի ծառայության ղեկավար Անար Նաջաֆլին Caliber.az-ին ասել է, որ սա այն ճանապարհային ենթակառուցվածքային նախագծերից է, որը կարևոր դեր կխաղա հայկական օկուպացիայից ազատագրված շրջանների սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում։
Խուդաֆերին-Գուբադլը-Լաչին ավտոմոբիլային ճանապարհը սկսվում է Հաջիգաբուլ-Հորադիզ-Աղբենդ-Զանգեզուր ավտոմայրուղուց, որն անցնում է Խուդաֆերինի ջրամբարի մոտով։ Ճանապարհի ընդհանուր երկարությունը 56,4 կմ է, ունի չորս երթևեկության գոտի։
Ըստ նախագծի՝ ճանապարհի երթևեկելի մասի լայնությունը կկազմի 16,5 մետր։ Ներկայումս կատարվում են հողային, խողովակների անցման, անցումների, կամուրջների, հենապատերի կառուցման աշխատանքներ:

Так Азербайджан строит дорогу в Лачин
На территории Карабахского и Восточно-Зангезурского экономических районов ускоренными темпами продолжается строительство автомобильной дороги Худаферин-Губадлы-Лачин.
Как сообщил Caliber.Az руководитель пресс-службы Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Анар Наджафли, это один из тех проектов дорожной инфраструктуры, который сыграет важную роль в социально-экономическом развитии районов, освобожденных от многолетней армянской оккупации.
Автомобильная дорога Худаферин-Губадлы-Лачин начинается от магистральной автодороги Гаджигабул-Горадиз-Агбенд-Зангезур, проходящей вблизи Худаферинского водохранилища. Ее общая протяженность - 56.4 км, дорога строится четырехполосной.
Ширина проезжей части по проекту составит 16.5 метров. Сейчас ведутся земляные работы, прокладка труб, строительство переходов, мостов, опорных стен и т.д.
Автомобильная дорога, проходящая по территории Зангиланского, Губадлинского и Лачинского районов Азербайджана, охватывает более 30 населенных пунктов, включая города Губадлы и Лачин. По плану, ее планируется открыть в 2023 году.