ANAMA-ի վիրավոր աշխատակցի ոտքն անդամահատվել է
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) լրացուցիչ տեղեկություն է հրապարակել՝ ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ հակահետևակային ականի վրա իր աշխատակցի պայթելու մասին։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ANAMA-ի մամուլի ծառայությունից, միջադեպը տեղի է ունեցել հունիսի 17-ին ազատագրված Ջաբրայիլի շրջանի տարածքում։
«Արդյունքում վիրավորվել է Ռուհին Սուլթան օղլու Վելիևը (ծնված 1991 թ.), որը տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Այնտեղ նրա ձախ ոտնաթաթը անդամահատել են, վիճակը կայուն է»,- հայտնել են գործակալությունից։
11:23
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) աշխատակիցը ծառայողական պարտականությունների կատարման ժամանակ պայթել է հակահետևակային ականի վրա։

Пострадавшему сотруднику ANAMA ампутировали ногу
Агентство по разминированию Азербайджана (ANAMA) обнародовало дополнительную информацию о подрыве своего сотрудника на противопехотной мине при исполнении служебных обязанностей.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе ANAMA, инцидент произошел 17 июня на территории освобожденного Джебраильского района.
«В результате Рухин Султан оглу Велиев (1991 года рождения) получил травмы и был доставлен в больницу. Там ему ампутировали стопу левой ноги, его состояние стабильное», - заявили в агентстве.
Сотрудник Агентства по разминированию Азербайджана (ANAMA) подорвался на противопехотной мине при исполнении служебных обязанностей.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе ANAMA, инцидент произошел 17 июня на территории освобожденного Джебраильского района.