19 Ապրիլի 2024 11:45
«Ադրբեջանական ավիաուղիները» (AZAL) առաջին ուղիղ չվերթն է իրականացրել Պակիստանի :խոշորագույն քաղաք՝ Կարաչի։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, ավիաընկերության առաջին չվերթը Բաքվից Կարաչի՝ իրականացվել է ապրիլի 18-ին։ Այս ուղղությամբ թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական երկու անգամ՝ հինգշաբթի և կիրակի օրերին, իսկ հակառակ ուղղությամբ՝ երկուշաբթի և ուրբաթ օրերին։
Կարաչին դարձել է Պակիստանի երրորդ քաղաքը՝ AZAL երթուղային ցանցում։ Ավիաընկերությունը կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում նաև Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադ և այս երկրի մեկ այլ խոշոր քաղաք՝ Լահոր։
Կարաչին համարվում է Պակիստանի տնտեսական, պատմական և մշակութային կարևոր կենտրոններից մեկը։ Բաքու-Կարաչի-Բաքու երթուղու բացումն էլ ավելի կամրապնդի՝ Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև կապերը և կընդլայնի բիզնեսի ու զբոսաշրջության հնարավորությունները:

СОЦИУМ  19 Апреля 2024 - 00:38
Авиакомпания Azerbaijan Airlines (AZAL) совершила первый прямой рейс в крупнейший город Пакистана Карачи.
Как сообщает Caliber.Az, первый рейс авиакомпании из Баку в Карачи совершен 18 апреля. Полеты по этому направлению будут выполняться дважды в неделю - по четвергам и воскресеньям, в обратном направлении в понедельник и пятницу.
Карачи стал третьим по счету городом Пакистана в маршрутной сети AZAL. Также авиакомпания выполняет регулярные рейсы в столицу Пакистана - Исламабад, и в другой крупный город этой страны - Лахор.
Карачи считается одним из важных экономических, исторических и культурных центров Пакистана. Открытие маршрута Баку-Карачи-Баку будет способствовать дальнейшему укреплению связей между Азербайджаном и Пакистаном, расширению возможностей бизнеса и туризма.
Авиабилеты официальные можно приобрести на официальном сайте www.azal.az, в обновленном мобильном приложении авиакомпании, а также в кассах и аккредитованных агентствах AZAL.