Տարեգրություն - 04 Հունիսի 2022 - 14:10
Նախագահ Իլհամ Ալիևը հաստատել է «Ադրբեջանի Հանրապետության 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրենքը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով պետության ղեկավարի կայքին, 2022 թվականի պետբյուջեի եկամուտները հաստատվել են 29 մլրդ 197 մլն 800 հազար մանաթի չափով, ծախսերը՝ 32 մլրդ 303 մլն 800 հազար մանաթ (ներառյալ 28 մլրդ 167 մլն 624 հազար մանաթ կենտրոնացված եկամուտները, 1 մլրդ 30 մլն 176 հազար մանաթ տեղական եկամուտները, 31 մլրդ 233 մլն 684 հազար մանաթ կենտրոնացված ծախսերը, 1 մլրդ 70 մլն 116 հազար մանաթ տեղական ծախսերը):

Ильхам Алиев утвердил изменения в госбюджет Азербайджана на 2022 год
Президент Ильхам Алиев утвердил закон о внесении изменений в закон «О государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2022 год».
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на сайт главы государства, доходы государственного бюджета 2022 года утверждены в размере 29 197 800,0 тыс. манатов, расходы - 32 303 800,0 тыс. манатов (в том числе централизованные доходы - 28 167 624,0 тыс. манатов, местные доходы - 1 030 176,0 тыс. манатов, централизованные расходы - 31 233 684,0 тыс. манатов, местные расходы - 1 070 116,0 тыс. манатов).