«Նեֆթչին» դուրս է եկել ՈՒԵՖԱ-ի Կոնֆերանսների լիգայի հաջորդ փուլ
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, որակավորման II փուլի պատասխան խաղում Լաուրենտիու Ռեգեկամպֆի սաները Բաքվում հանդիպել են կիպրական «Արիս» ակումբի հետ։
Առաջին խաղում մրցակցին 0։2 հաշվով պարտված սև-սպիտակները պատասխան խաղում երեք անպատասխան գնդակ են ուղարկել մրցակցի դարպասը։ 38-րդ րոպեին գոլի հեղինակ է դարձել Գոդսվեյ Դանոն, 57-րդ րոպեին աչքի է ընկել Էդդի Իսրաֆիլովը: Իսկ վերջին գոլը 62-րդ րոպեին խփել է Քենի Սայեֆը։
Խաղի 83-րդ րոպեին խաղադաշտից հեռացվել է «Արիս»-ի խաղացող Մորգան Բրաունը՝ ստանալով երկրորդ դեղին քարտը։
Այսպիսով, «Նեֆթչին» դուրս է եկել Կոնֆերանսների լիգայի որակավորման III փուլ՝ երկու խաղերում 3։2 հաշվով հաղթելով մրցակցին։ Հաջորդ տուրում Ադրբեջանի ներկայացուցիչը կհանդիպի «Ռապիդ» (Վիեննա, Ավստրիա) - «Լեգիա» (Գդանսկ, Լեհաստան) զույգի հաղթողի հետ։

«Нефтчи» вышел в следующий раунд Лиги конференций УЕФА
Как сообщает Report, в ответном матче II квалификационного раунда подопечные Лауренциу Регекампфа встретилась в Баку с кипрским клубом «Арис».
Проигравшие в первой игре сопернику со счетом 0:2 «черно-белые» в ответной игре забили три безответных гола. На 38-й минуте отличился Годсвей Доньо, на 57-й минуте - Эдди Исрафилов. Последний гол забил Кенни Сайеф на 62-й минуте.
На 83-й минуте игрок «Ариса» Морган Браун был удален с поля, получив вторую желтую карточку.
Таким образом, «Нефтчи» вышел в III квалификационный раунд Лиги конференций, одолев противника по итогам двух игр со счетом 3:2. В следующем раунде представитель Азербайджана встретится с победителем пары «Рапид» (Вена, Австрия) – «Лехия» (Гданьск, Польша).