Ալիևը` Պուտինին. Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ժողովուրդներին անհիշելի ժամանակներից կապում է բարեկամությունն ու փոխադարձ աջակցությունը
12 Հունիսի 2025 12:15
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։
«Ընդունեք իմ սրտանց շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները ազգային տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա կապակցությամբ։
Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ժողովուրդները հնագույն ժամանակներից կապված են բարեկամության, բարիդրացիության և փոխադարձ աջակցության ավանդաբար սերտ հարաբերություններով։ Այսօր այս լավ ավանդույթները հուսալի հիմք են ստեղծում մեր միջպետական հարաբերությունների համապարփակ զարգացման և լայն շրջանակի հարցերի շուրջ համագործակցության խորացման համար։
Համոզված եմ, որ ի շահ մեր բարեկամ ժողովուրդների և երկրների՝ մենք կշարունակենք ամեն ինչ անել ադրբեջանա-ռուսական հարաբերությունները ամրապնդելու և բազմակողմանի փոխգործակցությունը զարգացնելու համար՝ ռազմավարական գործընկերության և դաշինքի ոգով։
Այս նշանակալի օրը մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրովիչ, քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Ռուսաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում», - ասվում է նամակում։