Բեգայը՝ Ալիևին. վստահ եմ, որ Ադրբեջանի հեղինակությունը միջազգային ասպարեզում էլ ավելի կբարձրանա
Ալբանիայի նախագահ Բայրամ Բեգայը նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը զետեղված է Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։
Նամակում Բայրամ Բեգայը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին և ադրբեջանական ժողովրդին ադրբեջանա-հայկական համատեղ հռչակագրի հաջող ստորագրման կապակցությամբ։
«Այս փաստաթղթի ստորագրումը պատմական փուլանիշ է, որը ճանապարհ է բացում երկու երկրների միջև համագործակցության և փոխըմբռնման համար։ Մենք բարձր ենք գնահատում Ձեր և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կողմից ցուցաբերված ամուր վճռականությունը։ Օգտվելով առիթից՝ կրկին հավաստիացնում եմ, որ Ալբանիան մեծ նշանակություն է տալիս Ադրբեջանի հետ գործընկերությանը՝ հիմնված բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի և ընդհանուր շահերի վրա։ Վստահ եմ, որ Ձեր իմաստուն ղեկավարության շնորհիվ մեր երկրների միջև հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ, իսկ Ադրբեջանի հեղինակությունը միջազգային ասպարեզում էլ ավելի կբարձրանա», - ասվում է նամակում։