Ի.Ալիև. Ռամազանը մեր երկրում դարձել է ազգային և հոգևոր համերաշխության տոն
Նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է ադրբեջանական ժողովրդին՝ Ռամազանի տոնի կապակցությամբ։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ պետության ղեկավարի պաշտոնական կայքին հղումով։
Շնորհավորանքում ասվում է.
«Ռամազան ամիսը, երբ հայտնվեց մեր սուրբ գիրքը՝ Ղուրանը, մարդկանց կոչ է անում միասնության՝ հանուն բարի նպատակների և բարի գործերի և հրավիրում է նրանց դեպի խաղաղության և հավասարության ուղի: Այս ամսում ծոմ պահելով՝ մուսուլմանները հնարավորություն ունեն արժանավայել կատարել իրենց խղճի պարտքը և պարտավորությունները Ալլահի ու կրոնի առջև, բարձրանալ հոգևոր և բարոյական կատարելության գագաթնակետին:
Ադրբեջանում, ինչպես ողջ իսլամական աշխարհում, ամեն տարի ծոմապահության արարողություններն անցկացվում են մեծ ուրախության և գոհունակության զգացումով։ Ռամազան ամսին, որը մեր երկրում դարձել է ազգային և հոգևոր համերաշխության, մարդասիրության, ողորմության և կարեկցանքի տոն, աղոթք է կատարվում մեր պետության բարօրության և առաջընթացի համար, երախտագիտությամբ հարգանքի տուրք է մատուցվում նահատակների անմահ հիշատակին։ Հավատում եմ, որ Ռամազանի օրհնյալ օրերին, աստվածային իմաստությամբ լուսավորելով մարդկանց սրտերն ու հոգիները, ձեր աղոթքներն ու ցանկությունները, մաքուր մտադրությունները կընդունվեն Ամենակարողի կողմից, Մեծ Արարիչն Իր ողորմությամբ չի շրջանցի մեր ժողովրդին»: