Կրոնական կազմակերպությունների ղեկավարները շնորհակալություն են հայտնել Ադրբեջանի նախագահին
Կրոնական կազմակերպությունների ղեկավարները երախտագիտություն են հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ կրոնական կազմակերպություններին ֆինանսական օգնություն տրամադրելու կարգադրության համար։
Ռուս ուղղափառ եկեղեցու Բաքվի և Ադրբեջանի թեմի եպիսկոպոս Ալեքսիյը (Սմիրնով) Report-ին ասել է, որ նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից կրոնական կազմակերպություններին տրամադրվող ֆինանսական աջակցությունը մեծ նշանակություն ունի միջկրոնական և միջդավանանքային ներդաշնակության զարգացման համար։ Նա ընդգծել է այս քայլի կարևորությունը կրոնական համայնքների գործունեության բարելավման և ադրբեջանական հասարակության մեջ կրոնական հանդուրժողականության հետագա ամրապնդման առումով։
Բաքվի լեռնային հրեաների կրոնական համայնքի նախագահ Միլիխ Եվդաևը բարձր է գնահատել նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից կրոնական համայնքներին ցուցաբերվող ֆինանսական աջակցությունը։ Եվդաևը կարևորել է պետական հոգածությունը կրոնական համայնքների հանդեպ, դրանց զարգացման համար պայմանների ստեղծումը: Նա ընդգծել է, որ նախագահ Իլհամ Ալիեւի գլխավորությամբ երկրում զարգանում է միջկրոնական համագործակցությունը, բոլոր կրոնների ներկայացուցիչները միասին ապրում են բարեկամական մթնոլորտում։