Ի.Ալիևը ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևին։
Ողերձում Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ Ադրբեջանի Հանրապետության և Ղազախստանի Հանրապետության միջև ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների մասին համաձայնագրի ստորագրման 20-ամյակի կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձի համար և փոխանցել իր անկեղծ շնորհավորանքները՝ այս նշանակալի ամսաթվի կապակցությամբ:
Իլհամ Ալիևը գոհունակություն է հայտնել Ղազախստանի՝ որպես եղբայրական երկրի և Ադրբեջանի հուսալի ռազմավարական գործընկերոջ հետ երկկողմ հարաբերությունների ներկայիս վիճակից։ Պետության ղեկավարը նշել է, որ երկկողմ համագործակցության հետ մեկտեղ, մեր երկրների համատեղ գործունեությունը՝ բազմակողմ հիմքերով կարևոր հարցերի լուծման և միջազգային կազմակերպություններում փոխադարձ աջակցության գործում՝ նույնպես արժանի է բարձր գնահատականի։
Նախագահը վստահություն է հայտնել, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ՝ Ադրբեջանի և Ղազախստանի միջև եղբայրական կապերի, ընդհանուր պատմական և մշակութային արմատների և հոգևոր արժեքների վրա հիմնված ավանդական բարեկամական կապերն ու ռազմավարական գործընկերությունը կշարունակեն զարգանալ և ամրապնդվել՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։