Ռահմոնը շնորհավորել է Ալիևին
Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը ուղերձ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրվել է Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։ Ուղերձում Էմոմալի Ռահմոնը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
«Ուրախալի է, որ Ձեր ղեկավարությամբ Ադրբեջանի Հանրապետությունը վստահորեն շարժվում է կայուն և համապարփակ զարգացման ճանապարհով։ Պետության ղեկավարի պաշտոնում Ձեր նվաճումները մեծ հեղինակություն և հարգանք են բերել Ձեզ՝ ինչպես երկրի ներսում, այնպես էլ  նրա սահմաններից դուրս։
Կցանկանայի օգտվել այս առիթից՝ հատկապես նշելու Ձեր շարունակական ուշադրությունը՝ Տաջիկստանի և Ադրբեջանի միջև բարեկամության և համագործակցության տարբեր ասպեկտների հետագա ամրապնդման նկատմամբ։ Վստահ եմ, որ մենք կշարունակենք զարգացնել մեր երկրների միջև հարաբերությունները ռազմավարական գործընկերության շրջանակներում՝ հիմնվելով մեր միջև ձևավորված վստահելի քաղաքական երկխոսության և սերտ բարեկամության վրա», - ասվում է ուղերձում։