Ադրբեջանի և Ուկրաինայի նախագահները քննարկել են ՎՈՒԱՄ-ի շրջանակներում տրանսպորտային միջանցքների ընդլայնումը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
«Մենք դիտարկել ենք նաև տարանցիկ ներուժը և եկել այն եզրակացության, որ ընդլայնելով այս շփումները տարբեր պետական կառույցների և գործակալությունների միջև՝ մենք պետք է մեծացնենք փորձն այս ոլորտում։ Այնուհետև մենք կցանկանայինք ակտիվացնել մեր համագործակցությունը ավիացիայի ոլորտում։ Մենք մի շարք նախաձեռնություններ ենք առաջ քաշել»։
Այս մասին, ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ փաստաթղթերի ստորագրման արարողությունից հետո:
«Մենք կշարունակենք միասին աշխատել մի շարք հեռանկարների վրա, ի թիվս այլ հարցերի, սա ՎՈՒԱՄ-ի շրջանակներում տրանսպորտային միջանցքի ստեղծումն է, որը միավորում է Ուկրաինան, Ադրբեջանը, Վրաստանը և Մոլդովան: Ինչ վերաբերում է գյուղատնտեսության ոլորտին, ապա մենք պայմանավորվել ենք համագործակցության շուրջ։ Հետո քննարկումներ ենք անցկացրել տիտանի արտադրության ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ»,- ասել է Ուկրաինայի նախագահը։