Իլհամ Ալիևը և Մեհրիբան Ալիևան Շուշայում ծանոթացել են 23 շենքերից բաղկացած բնակելի համալիրի շինարարությանը
Մայիսի 10-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը, առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևան և նրանց ընտանիքի անդամները Շուշա քաղաքում ծանոթացել են 23 շենքերից բաղկացած բնակելի համալիրի շինարարությանը:
Շուշայի շրջանում Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Այդըն Քարիմովը պետության ղեկավարին և առաջին տիկնոջը տեղեկացրել է կատարված աշխատանքների մասին, տեղեկացնում է AZERTAC-ը։
Նշվել է, որ 23 շենքերից բաղկացած բնակելի համալիրի ընդհանուր մակերեսը կազմում է մոտ 8 հա։ Այստեղ 8 շենքի շինարարությունը մեկնարկել է հուլիսի 1-ին, իսկ 15 շենքինը՝ նախորդ տարվա սեպտեմբերի 1-ին։ Համալիրի շինարարությունը նախատեսվում է ավարտել այս տարվա վերջին։
Հաղորդվել է, որ բնակելի համալիրում շահագործման կհանձնվի 450 բնակարան, այդ թվում՝ 28-ը՝ մեկ, 195-ը՝ երկու, 190-ը՝ երեք, 30-ը՝ չորս և 7-ը՝ հինգ սենյականոց։ Համալիրի բնակարանների մեծ մասը նախատեսվում է հանձնել նախկին հարկադիր վերաբնակներին, իսկ մի մասը նախատեսված է Շուշայում աշխատող անձանց ծառայողական օգտագործման համար։ Համալիրում, որը բաղկացած է երեք և հինգ հարկանի շենքերից, կստեղծվեն բոլոր պայմանները մարդկանց հարմարավետ ապրելու համար։