Նախագահ Ալիև. Ադրբեջանն ու Վրաստանը մերձավոր գործընկերներ են
Ադրբեջանն ու Վրաստանը մերձավոր գործընկերներ են: Մեր համագործակցությունը չի սահմանափակվում էներգետիկայով: Այս համագործակցության շնորհիվ մենք կարողացանք երկու երկրներն էլ ներկայանալ որպես մեկ միասնական, ռազմավարական կարևոր թիմ Եվրոպայում:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը «Ղարաբաղ. վերադարձ տուն 30 տարի անց. ձեռքբերումներ և դժվարություններ» խորագրով համաժողովում, որը կազմակերպել է ADA համալսարանը Միջազգային հարաբերությունների վերլուծության կենտրոնի հետ համատեղ:
Հիշեցնելով, որ ինքը պարբերաբար այցելում է Վրաստան, և Վրաստանի վարչապետը գալիս է Ադրբեջան, և որ այդ հանդիպումների ընթացքում քննարկվում են շատ կարևոր հարցեր, պետության ղեկավարը նշել է. «Մենք լավ ենք հասկանում Վրաստանի՝ Եվրամիությանն անդամակցելու ցանկությունը: վրաց բարեկամներին հաջողություն եմ մաղթում այս գործում և շնորհավորում նրանց՝ Վրաստանի կարգավիճակ շնորհելու կապակցությամբ»։