Նախարարն այցելել է Հայրենական պատերազմի բուժման մեջ գտնվող վետերաններին
Առողջապահության նախարար Թեյմուր Մուսաևն այցելել է Հայրենական պատերազմի վիրավոր վետերաններին, որոնց բուժվերականգնողական ծառայություններ են մատուցում Բուզովնա ավանի առողջարանակուրորտային վերականգնողական կենտրոնում։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի առողջապահության նախարարությունում՝ հանդիպման ընթացքում Թեյմուր Մուսաևը նշել է, որ Հայրենական պատերազմը, որը տևեց 44 օր, վերջ դրեց գրեթե երեսուն տարվա օկուպացիային և Ադրբեջանը վերականգնեց իր տարածքային ամբողջականությունը։ Ընդգծել է, որ Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի գլխավորությամբ ձեռք բերված Մեծ հաղթանակը ոսկե տառերով է գրված Ադրբեջանի պատմության մեջ։
Նախարարը նաև նշել է, որ նահատակների և պատերազմի վետերանների ընտանիքների նկատմամբ հոգատարությունը պետական քաղաքականության առաջնահերթ ուղղություններից է, և մեր ժողովուրդը խորապես հարգում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության համար մղվող մարտերում զոհված զինվորների և սպաների հիշատակը:
«Մենք պարտական ենք Հայրենիքի քաջարի պաշտպաններին, ովքեր իրենց կյանքը տվեցին մեր հայրենի հողերի ազատագրման համար»։

Министр навестил ветеранов Отечественной войны, проходящих лечение
Министр здравоохранения Теймур Мусаев навестил раненых ветеранов Отечественной войны, которым в Санаторно-курортном реабилитационном центре в поселке Бузовна предоставляются лечебно-восстановительные услуги.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Министерства здравоохранения Азербайджана, о время встречи Теймур Мусаев отметил, что Отечественная война, продолжавшаяся 44 дня, завершилась окончанием почти тридцатилетней оккупации и восстановлением нашей территориальной целостности. Было подчеркнуто, что Великая Победа, одержанная под руководством Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, вписана в нашу историю золотыми буквами.
Министр также отметил, что забота о семьях шехидов и ветеранах войны является одним из приоритетных направлений государственной политики, и наш народ глубоко чтит память солдат и офицеров, погибших в боях за территориальную целостность Азербайджана: «Мы в неоплатном долгу перед доблестными защитниками Отечества, отдавшими свои жизни во имя освобождения нашей родины. Наши доблестные солдаты и офицеры, проявив большой героизм и отвагу, выполнили почетную миссию. Без вашей храбрости и самоотверженности наша великая Победа была бы невозможна».