Նախարար. Ադրբեջանը վճռականորեն կկանխի տարածաշրջանում երրորդ կողմերի բոլոր սադրանքները
Այն ժամանակ, երբ տարածաշրջանում նոր հնարավորություններ են ի հայտ գալիս, և Ադրբեջանը վերականգնում է ազատագրված տարածքները, որևէ երրորդ կողմի ցանկացած ապակառուցողական և սադրիչ քայլերը միանգամայն անընդունելի են։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին նոյեմբերի 8-ին՝ Հաղթանակի օրվան նվիրված միջոցառմանը իր ելույթում հայտարարել է արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Նա հայտարարել է, որ Ադրբեջանը դա թույլ չի տա. «Բոլոր սադրանքները վճռականորեն կկանխվեն։ Տարածաշրջանի զարգացման ադրբեջանական պետության ծրագրերը հայտնի են բոլորին»։

Министр: Азербайджан решительно предотвратит все провокации в регионе третьих сторон
В период, когда в регионе появляются новые возможности и Азербайджан восстанавливает освобожденные территории, какие-то деструктивные и провокационные шаги со стороны каких-либо третьих сторон совершенно недопустимы.
Как сообщает Report, об этом министр иностранных дел Джейхун Байрамов заявил в ходе выступления на мероприятии, посвященном 8 ноября – Дню Победы.
Он заявил, что Азербайджан не допустит этого: «Все провокации будут решительно пресечены. Планы Азербайджанского государства по развитию региона известны всем».