Հրապարակվել են YAŞAT հիմնադրամի մուտքերն ու ծախսերը
YAŞAT հիմնադրամի հաշվում առ այսօր ստացվել է 75,846,318,85 մանաթ, որից ծախսվել է 71,612,351,53 մանաթ։
Caliber.Az-ը հայտնում է, որ YAŞAT հիմնադրամի ղեկավար, ղարաբաղյան պատերազմի վետերան Էլվին Հուսեյնովն այս մասին ասել է՝ հիմնադրամի 2 տարվա գործունեությանը նվիրված մամուլի ասուլիսում։
Նա նշել է, որ հիմնադրամի բյուջեում ներկայումս կա 4,233,967,32 մանաթ. «Սոցիալական և կենցաղային պայմանների բարելավման համար հատկացվել է 41,042,300,00 մանաթ, կրթության, մասնագիտական ուսուցման և ստեղծագործական ներուժի զարգացմա համար՝ 1,347,611,19 մանաթ, վարկերի մարման և սպառողական այլ պարտավորությունների համար՝ 6,772,442,30 մանաթ, բուժման և հոգեբանական աջակցության համար՝ 22,449,998,04 մանաթ»:

Обнародованы поступления и расходы фонда YAŞAT
На сегодняшний день на счет фонда YAŞAT поступило 75 846 318.85 маната, из них потрачено 71 612 351.53 маната.
Как сообщает Report, об этом заявил глава фонда YAŞAT, ветеран Карабахской войны Эльвин Гусейнов, выступая на пресс-конференции о деятельности фонда за 2 года.
Он отметил, что в настоящее время в бюджете фонда имеется 4 233 967.32 маната: «На улучшение социально-бытовых условий было выделено 41 042 300.00 манатов, на образование, профессиональную подготовку и развитие творческого потенциала - 1 347 611.19 маната, на погашение потребительских кредитов и других долговых обязательств - 6 772 442.30 маната, на оплату лечения и психологической поддержки - 22 449 998.04 маната».