25 Հունվարի 2023 17:22
Անցած 4 ամիսների ընթացքում հոգեբանական օգնություն է ցուցաբերվել նահատակների ընտանիքների 1583 անդամներին և վետերաններին։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ, այս մասին լրագրողներին հայտնել է՝ Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության (ԱԻՆ) հոգեբան Բրիլյանտ Աբդուլլաևան։
Նրա խոսքով, ԱԻՆ-ը շարունակում է հոգեբանական օգնություն ցուցաբերել պատերազմից տուժած քաղաքացիներին. «Թուրքիայից ԱԻՆ հրավերով ժամանած ավելի քան 20 պրոֆեսիոնալ հոգեբաններ նախարարության մասնագետների հետ միասին՝ իրենց գործունեությունը շարունակում են անցյալ տարվա սեպտեմբերի 5-ից։ 2022 թվականի սեպտեմբերից առ այսօր հոգեբանական աջակցության 4072 սեանս է անցկացվել 1583 քաղաքացիների, այդ թվում 259 երեխաների հետ։

Министерство: 1 583 членам семей шехидов и ветеранам оказана психологическая помощь
Как передает Report, об этом сообщила журналистам психолог Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана Брильянт Абдуллаева.
По ее словам, МЧС продолжает оказывать психологическую помощь гражданам, пострадавшим на войне: «Прибывшие по приглашению Министерства по чрезвычайным ситуациям из Турции свыше 20 профессиональных психологов совместно со специалистами министерства с 5 сентября прошлого года продолжают свою деятельность. С сентября 2022 года по настоящее время 1 583 гражданам, в том числе 259 детям, проведено 4 072 сеанса психологической помощи».
«Для получения бесплатной психологической помощи в городах Баку, Гянджа, Нахчыван, Барда, Хачмаз и Джалилабад граждане могут записаться по горячей линии Министерства «112»,- подчеркнула психолог.