07 Փետրվարի 2023 10:00
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, Մուբարիզ Իբրահիմովը ծնվել է 1988 թվականի փետրվարի 7-ին՝ Բիլասուվարի շրջանի Ալիաբադ գյուղում:
Նա 2005 թվականին գերազանցությամբ ավարտել է՝ շեհիդ Մալիք Փիրիևի անունը կրող Ալիաբադի միջնակարգ դպրոցը:
Մուբարիզ Իբրահիմովը բանակ է զորակոչվել 2006 թվականի մարտին: Ծառայել է ներքին զորքերում՝ որպես հրաձիգ: Զորացրվել է 2007 թվականին:
2009 թվականի սեպտեմբերի 18-ին Իբրահիմովը կրկին վերադառնում է բանակ: Ռազմական դասընթացներ անցնելով՝ նա ստանում է ենթասպայի ուսադիրներ: Ծառայում է շփման գծի մոտակայքում տեղակայված զորամասերից մեկում՝ մոտոհրաձգային վաշտի հրամանատարի տեղակալի պաշտոնում:
2010 թվականի հունիսի 18-ի լույս 19-ի գիշերը Մուբարիզ Իբրահիմովը անհավասար մարտում ոչնչացրել է հակառակորդի մեծ թվով կենդանի ուժ և հերոսաբար զոհվել է:
Ադրբեջանի անկախության և տարածքային ամբողջականության պաշտպանության գործում ցուցաբերած արիության և բացառիկ վաստակի համար նախագահ Իլհամ Ալիևի կարգադրությամբ՝ Ադրբեջանի ԶՈՒ ենթասպա Մուբարիզ Աղաքերիմ օղլու Իբրահիմովին հետմահու շնորհվել է Ադրբեջանի Ազգային հերոսի կոչում:

СОЦИУМ  07 Февраля 2023 - 00:29
Как напоминает Caliber.Az, он родился 7 февраля 1988 года в селе Алиабад Билясуварского района. В 2005 году с отличием окончил среднюю школу имени шехида Малика Пириева.
В марте 2006 года был призван на военную службу военкоматом Билясуварского района. Срочную службу проходил во внутренних войсках, начал ее как стрелок, а 20 ноября 2007 года был уволен в запас в качестве командира подгруппы.
18 сентября 2009 года вновь добровольно поступил на действительную военную службу, окончил курсы прапорщиков учебно-образовательного центра Вооруженных сил. Достойно и мужественно исполнял свой служебный долг на линии фронта в качестве заместителя командира роты мотострелкового батальона.
В ночь на 19 июня 2010 года М.Ибрагимов в направлении села Чайлы Тертерского района страны в неравном бою уничтожил много военнослужащих противника, нескольких ранил, сам при этом героически погиб.
За исключительные заслуги и храбрость в защите независимости и территориальной целостности Азербайджанской Республики Президент Ильхам Алиев подписал распоряжение о присвоении прапорщику азербайджанской армии Ибрагимову Мубаризу Агакерим оглу звания «Национальный герой Азербайджана» посмертно.