Հերթական լրտեսական սկանդալը Հայաստանում. այս անգամ մայոր է ձերբակալվել
Հայաստանի զինված ուժերի զորամասերից մեկի մայոր Ա.Ն. մեղադրվում է պետական դավաճանության և օտար երկրի օգտին լրտեսության մեջ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով հայկական լրատվամիջոցներին, այս մասին հայտնում է Հայաստանի գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ Ա.Ն.-ն մեկ այլ զինծառայող՝ Ա.Տ.-ի հետ, ադրբեջանցի զինծառայողների կողմից գերի է վերցվել Գարագյոլի հատվածում 2021-ի հուլիսին:
«Ա.Ն.-ն Ուրալ»-ով սնունդ է տեղափոխել մարտական դիրքեր, սակայն եղանակային վատ պայմանների պատճառով ադրբեջանցիների կողմից վերահսկվող տարածքում:
Մայորը, 2021-ի սեպտեմբերի 7-ին վերադարձել է Հայաստան և 2021-ի դեկտեմբերին նշանակվել է ՊՆ N զորամասում՝ որպես կոմունալ շահագործման ծառայության պետ և պաշտոնավարման ընթացքում էլ հավաքագրվել և օտարերկրյա հատուկ ծառայությունների ներկայացուցչին է հանձնել պետական գաղտնիք հանդիսացող տվյալներ։

Еще один шпионский скандал в Армении: В этот раз арестован майор
Начальник службы эксплуатации одной из воинских частей ВС Армении майор А.Н. обвиняется в госизмене в пользу иностранных спецслужб.
Отмечается, что А.Н. вместе с военным А.Т. был пленен азербайджанскими военными в июле 2021 года на участке у озера Гарагёль.
«А.Н. на машине «Урал» вез продукты на боевые позиции, однако из-за непогоды оказался на территории, подконтрольной азербайджанской стороне.
До сентября А.Н. был в плену, и 7 сентября 2021 года заключил в Баку соглашение о сотрудничестве с представителями иностранных спецслужб.
В тот же день он был возвращен на родину из плена. Позже А.Н. был назначен на пост начальника службы эксплуатации в одной из воинских частей и передавал секретные данные, получив за это более $20,2 тыс. Ему предъявлено обвинение по обвинению в госизмене УК Армении. Дело направлено в суд», - говорится в сообщении.