Շուշայում կանցկացվի «Խարըբյուլբյուլ» միջազգային երաժշտական փառատոնը
Մայիսի 9-11-ը Ադրբեջանի մշակութային մայրաքաղաք Շուշայում տեղի կունենա Խարըբյուլբյուլ միջազգային երաժշտական փառատոնը, որը կազմակերպում են Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամը և Մշակույթի Նախարարությունը։
Caliber.Az-ը հայտնում է, որ փառատոնի շրջանակներում, որը կտևի 3 օր, կլինեն համերգային ծրագրեր, ցուցահանդեսներ և տարբեր շնորհանդեսներ։
Նշենք, որ Շուշա քաղաքը 2023 թվականին TÜRKSOY-ի կողմից հռչակվել է Թյուրքական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաք։ «Խարըբյուլբյուլ» միջազգային երաժշտական փառատոնին այս անգամ կմասնակցեն TÜRKSOY-ին անդամակցող երկրների և տարածաշրջանի ժողովուրդների ստեղծագործական կոլեկտիվները։

В Шуше пройдет Международный музыкальный фестиваль «Харыбюльбюль»
9-11 мая в культурной столице Азербайджана Шуше пройдет Международный музыкальный фестиваль «Харыбюльбюль», организованный Фондом Гейдара Алиева и Министерством культуры.
Как сообщает Caliber.Az, в рамках фестиваля, который продлится 3 дня, пройдут концертные программы, выставки и различные презентации.
Отметим, город Шуша в 2023 году также был объявлен TÜRKSOY культурной столицей тюркского мира. В международном музыкальном фестивале «Харыбюльбюль» в этот раз примут участие творческие коллективы стран, входящих в TÜRKSOY, и народов региона.