Համատեղ ջանքերով մենք կհասնենք ադրբեջանա-վրացական հարաբերությունների ամրապնդմանը Իլհամ Ալիևը՝ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին ուղղված նամակում
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական նամակ է հղել՝ Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին տեղեկություն է տարածել ԱՀ ղեկավարի մամուլի ծառայությունը։
Նամակում ասվում է. «Հարգելի տիկին նախագահ: Իմ անունից և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին մայիսի 26-ի՝ Անկախության օրվա առթիվ և հղում իմ լավագույն մաղթանքները։
Ադրբեջանի և Վրաստանի միջև հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը, որը բխում է դարեր շարունակ բարեկամության, բարիդրացիության և ներդաշնակության պայմաններում ապրող մեր ժողովուրդների կամքից, գոհացուցիչ է։ Փոխադարձ աջակցությունն ու վստահությունը, սերտ համագործակցությունը, համատեղ լայնածավալ տարածաշրջանային նախագծերը մեր ռազմավարական գործընկերությունն ու դաշինքը պայմանավորող հիմնական գործոններն են։
Այսօր լավ հնարավորություններ կան զարգացնելու և հարստացնելու մեր փոխշահավետ համագործակցությունը նոր բովանդակությամբ, որը կծառայի՝ մեր երկրների բարեկեցությանը և մեր տարածաշրջանի բարգավաճմանը և ավելի բարձր մակարդակի կբարձրացնի մեր գործընկերությունը։
Վստահ եմ, որ հանուն մեր ժողովուրդների շահերի, մենք համատեղ կհասնենք ադրբեջանա-վրացական ավանդական բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդմանը, մեր արդյունավետ համագործակցության հետագա ընդլայնմանը ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հիմունքներով։
Նման նշանակալից տոնի առթիվ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, հաջողություններ աշխատանքում, իսկ Վրաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ մշտական խաղաղություն և բարգավաճում»։

Совместными усилиями мы добьемся укрепления азербайджано-грузинских отношений
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил президенту Грузии Саломе Зурабишвили поздравительное письмо.
В письме говорится: «Уважаемая госпожа Президент! От своего имени и от имени народа Азербайджана сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Грузии по случаю 26 мая - Дня независимости, передаю наилучшие пожелания.
Нынешний уровень отношений между Азербайджаном и Грузией, которые исходят из воли наших народов, веками живущих в условиях дружбы, добрососедства и гармонии, вызывает удовлетворение. Взаимная поддержка и доверие, тесное сотрудничество, совместные крупномасштабные региональные проекты являются основными факторами, обусловливающими наше стратегическое партнерство и союзничество.
Сегодня есть хорошие возможности для развития и обогащения новым содержанием нашего взаимовыгодного сотрудничества, которое послужит благополучию наших стран и процветанию нашего региона, повышению нашего партнерства на более высокий уровень.
Уверен, что в интересах наших народов мы совместными усилиями добьемся укрепления традиционно дружественных азербайджано-грузинских отношений, дальнейшего расширения нашего плодотворного взаимодействия как на двусторонней, так и на многосторонней основе.
В столь знаменательный праздник желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в делах, дружественному народу Грузии – постоянного мира и процветания».