Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Էրդողանին՝ նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայությանը հղումով, պետության ղեկավարը շնորհավորել է Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանին՝ նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։
Այս հաղթանակը համարելով Թուրքիայի ժողովրդի վստահությունը Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի վարած քաղաքականությանը՝ նախագահ Իլհամ Ալիևը վստահություն է հայտնել, որ առաջիկա տարիներին Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի առաջնորդությամբ Թուրքիայի համակողմանի զարգացումը կշարունակվի։
Մեր պետության ղեկավարը Ռեջեփ Թային Էրդողանին մաղթել է նորանոր հաջողություններ իր գործունեության մեջ՝ հանուն Թուրքիայի ժողովրդի բարգավաճման և երկրի առաջընթացի։
Թուրքիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ շնորհավորանքների և բարի խոսքերի համար, ինչպես նաև շնորհավորանքներ է փոխանցել Անկախության օրվա կապակցությամբ։
Ադրբեջանի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել շնորհավորանքների համար։
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահը Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանին հրավիրել է պաշտոնական այց կատարել մեր երկիր։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев 28 мая позвонил президенту Туреции Реджепу Тайипу Эрдогану.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на пресс-службу президента Азербайджана, глава государства поздравил Реджепа Тайипа Эрдогана с победой на президентских выборах.
Расценив эту победу как доверие турецкого народа к политике, проводимой Реджепом Тайипом Эрдоганом, президент Ильхам Алиев выразил уверенность в том, что в предстоящие годы под лидерством Реджепа Тайипа Эрдогана всестороннее развитие Турции продолжится.
Глава нашего государства пожелал Реджепу Тайипу Эрдогану новых успехов в его деятельности во имя процветания народа Турции и прогресса страны.
Президент Турции поблагодарил президента Ильхама Алиева за поздравление и добрые слова, а также передал поздравления по случаю Дня независимости.
Президент Азербайджана выразил признательность за поздравление.
Президент Азербайджанской Республики пригласил Реджепа Тайипа Эрдогана совершить официальный визит в нашу страну.
Главы государств еще раз выразили уверенность в том, что дружеские и братские отношения между нашими странами и впредь будут успешно развиваться во всех сферах.