Ադրբեջանի ՆԳՆ-ն և Եվրոպայի խորհուրդը ամրապնդում են գործարար համագործակցությունը
Ադրբեջանի ներքին գործերի նախարար Վիլայաթ Էյվազովը հանդիպել է՝ Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Յան Լիդել-Գրեյնջերի և Լիզ Քրիստոֆերսենի հետ:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, Վիլայաթ Էյվազովն ընդգծել է՝ մարդու իրավունքների և ազատությունների ապահովման համար նախարարության և Եվրոպայի խորհրդի համագործակցության շրջանակներում ձեռնարկվող միջոցառումների առանձնահատուկ կարևորությունը։
Նա պատմել է նաև այն համակարգված աշխատանքի մասին, որը նախարարությունը իրականացնում է՝ ներքին գործերի մարմինների աշխատակիցների պրոֆեսիոնալիզմի հետագա կատարելագործման և միջազգային փորձի ուսումնասիրման ուղղությամբ։
Վ.Էյվազովը նշել է, որ ոստիկանության ժամանակավոր պահման վայրերը հագեցած են ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան։
ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողները  երախտագիտությունն են հայտնել Վիլայաթ Էյվազովին՝ Ադրբեջանում մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության ոլորտում կատարված աշխատանքի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվության համար։

МВД Азербайджана и Совет Европы укрепляют деловое сотрудничество
Министр внутренних дел Азербайджана генерал-полковник Вилаят Эйвазов встретился с содокладчиками Мониторингового комитета Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) Яном Лидделл-Грейнджером и Лиз Кристофферсен.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе МВД, Вилаят Эйвазов подчеркнул особое значение мер, осуществляемых в рамках сотрудничества министерства с Советом Европы для обеспечения прав и свобод человека.
Он также рассказал о системной работе, которую министерство проводит с целью дальнейшего повышения профессионализма сотрудников органов внутренних дел и изучения международного опыта.
В.Эйвазов отметил, что изоляторы временного содержания полиции оборудованы в соответствии с современными стандартами, созданы необходимые условия для свободного и беспрепятственного мониторинга мест временного содержания наблюдателями из правительственных структур и неправительственных организаций.
Содокладчики Мониторингового комитета ПАСЕ выразили благодарность Вилаяту Эйвазову за подробную информацию о работе, проделанной в Азербайджане в области защиты прав и свобод человека.
На встрече состоялся обмен мнениями и по другим вопросам, В.Эйвазов подробно ответил на интересующие гостей вопросы.