Հայ կեղծ նշորդները երազում են Խանքենդիում մարտերի մասին Խաղն ավարտված է
Այն ժամանակ, երբ Եվլախում պաշտոնական Բաքվի հրավերով հանդիպում է տեղի ունեցել՝ Ադրբեջանի Ղարաբաղի տարածաշրջանում բնակվող հայազգի բնակիչների ներկայացուցիչների հետ, հայկական մի շարք տելեգրամ ալիքներ՝ հղում անելով ոմն «արցախի տեղեկատվական շտաբին»,– սկսել են հաղորդագրություններ տարածել Խանքենդիի շրջակայքում ծանր մարտերի մասին։
Միևնույն ժամանակ, անմոռանալի Արծրունի աշակերտները նույնիսկ պատմություն են հորինել այն մասին, որ իբր «հայկական զորամասերից մեկը հրաժարվում է թշնամուն հանձնվել և կռվում է, այս տղաները մեր ազգի պատիվն ու խիղճն են»։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Ղարաբաղի տարածաշրջանի իրազեկ աղբյուրները, Խանքենդիում մարտերի մասին հաղորդագրությունները սովորական կեղծիք են: Հայ երազողները իրենք են նկարում այլընտրանքային իրականություն, որտեղ նրանց «առյուծները» հերոսաբար դիմադրում են մեր բանակին՝ պաշտպանելով «ստեփանակերտի կենտրոնը»։
Բայց խաղալիս մի մոռացեք, որ խաղն ավարտված է: Այն ամբողջությամբ ավարտվեց երեկ՝ սեպտեմբերի 2-ին, երբ խունտան բարձրացրեց սպիտակ դրոշը։
Այո, և ի դեպ, քանի որ Խանքենդին Ադրբեջանի իրավասությանը վերադարձնելու հարցը ներքին գործ է, այն իրականացնելու են քաղաքացիական կառույցները, այլ ոչ թե բանակը։

Армянские фейкометчики грезят о боях в Ханкенди
В то самое время, как в Евлахе по приглашению официального Баку проходила встреча с представителями жителей армянского происхождения, проживающих в Карабахском регионе Азербайджана, ряд армянских ТГ-каналов со ссылкой на некий «инфоштаб арцаха» стал распространять сообщения о тяжелых боях в окрестностях Ханкенди.
При этом ученики незабвенного Арцруна даже выдумали байку о том, что, мол, «одно из армянских подразделений отказывается сдаваться врагу и ведет бой, эти парни честь и совесть нашей нации».
Как сообщили Caliber.Az информированные источники в Карабахском регионе Азербайджана, сообщения о боях в Ханкенди – обычный фейк. Армянские фантазеры сами рисуют альтернативную реальность, в которой их «львы» героически противостоят нашей армии, защищая «центр степанакерта».
Вот только, играя, не стоит забывать, что игра окончена. Полностью была окончена вчера, 2о сентября, когда хунта подняла белый флаг.
Да, и кстати, поскольку вопрос возвращения Ханкенди под юрисдикцию Азербайджана – это внутреннее дело, то он будет осуществляться гражданскими структурами, а не армией.
29 Ноября 2023 - 09:02
Великое возвращение домой: еще 17 семей отправились в Лачин ФОТО
В Лачине будет создан музей под открытым небом ФОТО
28 Ноября 2023 - 21:59
Саперы в ходе разминирования освобожденных территорий находили взрывные устройства даже в больницах Заявление ANAMA