29 Սեպտեմբերի 2023 09:07
Այսօր Կենտրոնական կլինիկական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է պատգամավոր Գանիրա Փաշաևան, որտեղ նա բուժվում էր։
Qafqazinfo-ի տեղեկություններով՝ պատգամավորը սեպտեմբերի 23-ին տեղափոխվել է Կենտրոնական կլինիկական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունք՝ առողջական լուրջ խնդիրների պատճառով։
Անհայտ ծագման հիպոտոնիկ վիճակ ախտորոշված Գանիրա Փաշաևայի առողջական ծանր վիճակի պատճառով հնարավոր չի եղել փրկել պատգամավորի կյանքը՝ չնայած Կենտրոնական կլինիկական հիվանդանոցի բուժանձնակազմի և Թուրքիայից բժիշկ-մասնագետների ձեռնարկած բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումներին։

28 Сентября 2023 20:23
Депутат Ганира Пашаева скончалась сегодня в реанимации Центральной клинической больницы, где проходила лечение.
Как сообщает Qafqazinfo, депутата с 23 сентября поместили в реанимацию Центральной клинической больницы из-за серьезных проблем со здоровьем.
Из-за критического состояния здоровья Ганиры Пашаевой, у которой диагностировано гипотоническое состояние неясного генеза, спасти жизнь депутату не удалось, несмотря на все необходимые меры, принятые медицинским персоналом Центральной клинической больницы и медицинскими специалистами из Турции.