ՊՆ. Զինծառայողների ժամանցը կազմակերպված է բարձր մակարդակով
Ադրբեջանական բանակում պարբերաբար միջոցառումներ է անցկացնում՝ նպատակ ունենալով արդյունավետ կերպով կազմակերպել զինծառայողների մշակութային ժամանցը, համակողմանի բովանդակալից հանգստի կազմակերպումը և անձնակազմի բարոյական ոգին բարձրացնելը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, 2024 թվականի գործունեության պլանի համապատասխան, Գյանջայի կայազորի գաղափարամշակութային կենտրոնի շարժական քարոզչական խումբն այցելել է զորամասեր, որտեղ մշակութային միջոցառումներ է անցկացրել։
Կենտրոնի ստեղծագործական խմբի ներկայացրած համերգային ծրագիրը ոգևորությամբ է ընդունվել։
«Նամակ զինվորին» նախագծի շրջանակում քաղաքացիների կողմից գրված նամակներ են փոխանցվել Հայրենիքի պաշտպաններին։

МО: Досуг военнослужащих организован на высоком уровне
В азербайджанской армии регулярно проводятся мероприятия с целью эффективной организации культурного досуга военнослужащих, всестороннего содержательного отдыха и повышения морального духа личного состава.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Министерства обороны, в соответствии с планом действий на 2024 год, мобильная агитационная группа Идеологического и культурного центра Гянджинского гарнизона посетила воинские части, где провела культурно-массовые мероприятия.
Концертная программа, представленная в исполнении творческого коллектива центра, была встречена с воодушевлением.